علی علیه السلام از دیدگاه خلفا

ابن ابی الحدیدعالم سنی در جلد دوم ، صفحه 57 شرح خود با ذکر سند از ابن عباس نقل می کندکه گفت:

« روزی عمرلعنت الله علیهبه علی علیه السلام برخورد کرد در حالیکه ابن عباس نیز همراه علی علیه السلام بود عمر لعنت الله علیه به ابن عباس گفت: «ای ابن عباس! همانا به خدا سوگند بدون شک و تردید کسی که همراه تو است علی علیه السلام سزاوارترین مردم به خلافت بعد از وفات رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می باشد مگر اینکه ما بر دو چیز ترسیدیم. »

 ابن عباس گفت پرسیدیم آن دو چیز کدامند، عمرلعنت الله علیهگفت کم سنی و جوانی علی علیه السلام و محبت وی به اولاد عبدالمطلب

 و این در صورتی است که اولاً علی علیه السلام به هنگام فوت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم 33 سال داشت و از نظر علما این بهترین سن برای اداره امور بود .ثانیاً بارها بسیاری از بزرگسالان مثل عمر و ابوبکر را پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در زیر فرماندهی علی علیه السلام قرار می داد.ثالثا علی علیه السلام از طرف خدا وپیامبر صلی الله علیه و آله و سلم انتخاب شده و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بهتر از عمر می دانست که چه کسی برای جانشینی او مناسب تر می باشد.

 

 

 

(با نام خالق هستی تقدیم می کنیم به رهروان حقیقیت)

 

از این زمان بود که مردم عالم بیچاره شدند...

و از این موقع بود که فرجام کار بشریت به اینجا رسید...

 

((زندگی حقیقی انسانها))

 زندگی حقیقی انسانها در این عالم مربوط به دوران بعد از ظهور حضرت ولیعصر (عج الله تعالی فرجه)است خدا می داند بشر در آن دوران به چه عظمتهایی نایل خواهد شد.

و بنابراین بود که حکومت پیامبر اکرم به دست حضرت علی(علیه السلام)ادامه پیدا کند و این دوران ظهور در همان موقع پدیدار شود و انسانها به زندگی حقیقی و اصلی خود پرداخته و دوره تکامل را در جهت بندگی پروردگار ادامه دهند.

اما این کار به خاطر اتفاقاتی که در آن موقع روی داد صورت نگرفت و ظهور کمال انسانیت، سالها و قرنها تا به اکنون به تاخیر افتاد .

 

و این گوشه ایاز آن وقایع هولناک و تلخ است

 

سخن اول:

عصر عاشوراست حضرت زینب (سلام والله علیها )  در کنار پیکر برادرش در قتلگاه نشسته و در جمله ای فرمودند برادر تو کشته روز دوشنبه ای ؟!

دوشنبه چه روزیست ؟سیاستی شیطانی به خاطر حب دنیا که در 1414 سال پیش اتفاق افتاد.

 

در آن روز اساس بدبختی ها ،انحراف و ظلم بر مردم عالم پایه ریزی شد.

دوشنبه 28 صفر سال 11 هجرت وعلی (علیه السلام) دست مبارکش در آب غسل و کفن پیامبر عظیم الشان اسلام است اما دستهایی شوم در فکری شیطانی و در ایجاد فتنه ای حلیه گرانه برای گره انداختن در کار اسلام حقیقی در شورای سقیفه شروع به کار کردند ... پس از نشاندن ابوبکر بر مسند خلافت با شمشیر زور در قالب سیاستی حیله گرانه،عده زیادی با عمر بن الخطاب به در خانه اهل بیت (علیهم السلام)همان جایی که جبرئیل برای ورود اذن می گرفت آمدند تا علی را برای بیعتی ناعادلانه به مسجد ببرند . زیرا  تنها علی (علیه السلام) و عدم بیعت او بود که سیاست شوم آنها را نقش بر آب می نمود

و فاطمه زهرا (سلام الله علیها) با شناخت و بینش خود نه از شوهر بلکه از امام  زمان خود و ولایت دفاع نموده و ازورود آنها امتناع ورزید .

 

((بروز کینه ها))از اینجا به بعد به نقل از خود عمر است که در نامه طولانی خودبه معاویه(لعنت الله علیه )

 

فاطمه پشت در خانه آمده ایستاد و گفت ای

گمراهان چه می گویید

با فریادو نعره های خود  گفتم اگر بیرون نیائید این خانه را به آتش می کشم

و من به خالدبن ولید گفتم هیزم بیاورید...

آتش افروخته شد ، فاطمه دستهای خود را جلو در خانه گرفته و سر بر راه من گرفت و من با تازیانه بر دستهای او زدم...

 

((آغاز مصائب اهل بیت(علیهم السلام)))

تصمیم گرفتم کمی نرم شوم و از در خانه برگردم ولی وقتی به یاد دشمنی علی با بزرگان عرب و سحرو نیرنگ محمد افتادم لگدی بردر خانه زدم

و او ناله ای زد که گویا احساس کردم مدینه  زیرو رو شد و او به کمک فضه به خانه رفت وکودکش را که در رحم داشت و علی او را محسـن نـامیده بـود سـقط کرد.                                                                      .             

   (( و از این موقع بود که...مردم عالم بیچاره شدند))

منابع:

1ـ کتاب بحار الانوار ج 30 ص294

2ـ کتاب عوالم العلوم و مستدرکا تها ج2 ص 559

3ـ کتاب فاطمه الزهرا بهجه قلب المصطفی

 مطالعه کتاب ((حضرت محسن )) نوشته محمد باقر انصاری جهت بیشتر بهره مند شدن معرفی می شود.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 ((گذشته ))

/ 7 نظر / 61 بازدید
ParsX

دلت را خانه ما كن مصفا كردنش با من به ما دردر دل افشا كن بقيش رو بسپار به من مثلا خواستي دات كام شي بهم ايميل بزن . دات كامت ميكنم سه سوت ! اگه خواستي تبادل لينك هم پايه ام باز هم اون با من ! اگه خواستي دوست داشتي عشقت كشيد ايدي ياهو من parsics هست من رو ادد كن ... ببينمت ها !

ye_bandeye_roosiyah

بسم الله الرحمن الرحيم.... درک و يادگيری مسائل اعتقادی از مهمترين ضروريات است.....آخرين ياداشت: اثبات وجود امام زمان(ارواحنا له الفداه) از ديدگاه شرعی(۲).......يا علی.

Samira

سلام...من يك دوست تازه هستم...اولين بار هست كه با كلبه شما آشنا ميشم...وبلاگ خوبي داري,گرم و صميمي مينويسي طوريكه نوشته هات آدم رو جادو ميكنه...موفق باشي. به من هم سر بزن,خوشحال ميشم با حضورت صفابخش محفلم باشي.

محسن

سلام . وبلاگ بسيار جالبی داريد اگر فرصتی کرديد به ما هم سری بزنيد . با تشکر

khodet mishnasim

سلام می خواستم بگم که اللهم احينا علی ما احييت علی بن ابی طالب وامتنا علی ما مات عليه علی بن ابيطالب عليه السلام .... ya ali..vase zohore agha 2a koninl

اسعد

من جیزی نمیگم فقط شما را به آدرس زیر راهنمایی میکنم تا از مطلب "تو طئه برای کشتن رسول خدا (ص)در عقبه"استفاده کنید واین طوری دست این ملعونهارا رو کنید

اسعد

http://33pol.blogfa.com/